PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

TÍZPONTOS SIKER A NYÍREGYHÁZA ELLEN

Tízpontos siker a Nyíregyháza ellen
A 10-18. helyért zajló amatőr bajnoki rájátszás második meccsét is megnyerte a PEAC-PÉCS Pingvinek, vasárnap jobb második félidei teljesítményével múlta felül a Nyírségből érkezett vendégcsapatot.
PEAC-PÉCS Pingvinek
Nyíregyházi Kosársuli

Az első negyed jó támadójátékát és szellős védekezését követően három ponttal tartott előbbre a pécsi együttes, amelyből a hetedik percben bokasérülést szenvedett Tenyér Zsófia. A második negyedben a zónavédekezésével fordított a vendég együttes, ekkor sem ritmusban, sem elszántságban, sem kosárlabda játékban nem látszott, hogy a Pingvinekben többen is a felnőtt NBI A csoportban szerepelnek. A kényelmes tempót, a több kihagyott ziccert és az előzékeny, puha védekezést a harmadik negyedre megváltoztatták Sellei Dalmáék, és már távolról is elkezdtek betalálni, hátul pedig egyre másra szerezték a labdákat. Harminc pontot rámoltak be a harmadik negyedben, 10 kapottal szemben. Magassági fölényüket is jobban érvényre tudták juttatni a már nagyobb kedvvel játszó pécsi lányok, és a 35. percben már csaknem 20 ponttal vezettek. Mindenki pályára került pécsi oldalon, és a mieink végül 10 ponttal győztek.

PEAC-PÉCS Pingvinek – Nyíregyházi Kosársuli 77-67 (19-16, 11-22, 30-10, 17-19)
PEAC-PÉCS Pingvinek: Szücs R. 15/3, Sellei 12/9, Tenyér 2, Szücs Lilla 15/3, Demeter 17. Csere: Pucz 2, Kovács K. 6, Szücs Luca -, Hegedűs 8, Kaposi -, Nagy -, Kovács O. -. Edző: Gyenizse Áron
Nyíregyháza: Takács 3/3, Papp 21/3, Cziránku 7, Fekete 6, Karakó 4. Csere: Hidas 12/6, Bíró 8, Borza 6, Simoncsik -, Mácsai -, Ványi -. Edző: Farkasinszki Gyuláné