PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

MEGVAN AZ ELSŐ SIKER!

Megvan az első siker!
Megszerezte első győzelmét az NB I B-s bajnokságban a PEAC-PÉCS Pingvinek csapata, Ábrahám Márta együttese a Tatabányai KC ellen lépett pályára és nyert 76-67-re Pécsett.
PEAC-PÉCS Pingvinek
Tatabányai Kosárlabda Club

Varga Eszti triplája nyitotta a kosarak sorát a mérkőzésen, ahol néhány percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a 16 éves Vojinovic Milica vezérletével elléptek a Pingvinek (6. perc 22-13). Doktor Anna lépett elő a tatabányaiaknál és felzárkóztatta csapatát. A második játékrésben több hiba csúszott a játékba, de a jobban lepattanózó (51-36) mieink őrizték előnyüket. A fordulás után egyre jobban lendületbe jött a rutinosabb vendégcsapat, és a 29. percben két pontra, 53-51-re felzárkózott a Tatabányai KC, sőt a vezetést is átvették egy pillanatra. A záró felvonásban szigorítottak a védekezésükön Tenyér Zsófiék, így fokozatosan ismét elléptek, és végül biztos győzelmet arattak, amivel megszerezték első diadalukat az Amatőr bajnokságban.

A mieinknél Vojinovic Milica 24/3 pontjával és 11 lepattanójával dupla-duplát ért el, Varga Eszti 14/3 ponttal és 8 lepattanóval vette ki részét a sikerből, Kovács Kitti pedig 11 ponttal és 9 lepattanóval járult hozzá a győzelemhez. Legközelebb vasárnap 16 órakor lép pályára NB I B-s csapatunk, amikor az ELTE-BEAC Újbuda amatőr együttesét fogadjuk a Pécsi Nemzeti Kosárlabda Akadémián.

PEAC-PÉCS Pingvinek – Tatabányai KC 76-67 (28-23, 12-10, 17-23, 19-10)
PEAC-PÉCS Pingvinek: Tenyér 7, Varga 14/3, Hegedűs 8, Vojinovic 24/3, Kovács 11. Csere: Pucz 5/3, Szücs -, Scherer -, Radonjic 2, Nagy 5. Edző: Ábrahám Márta, Gyenizse Áron
Tatabányai KC: Kaluha-Guti 10/3, Doktor 15, Zólyomi 9, Kapornai 4, Szamosi 14/12. Csere: Farkas -, Galli-Hirling 12, Kokavecz 3, Lógó -. Edző: Lukács Anikó

Ábrahám Márta: A védekezésünknek köszönhetően sikerült megszerezni első győzelmünket az NB I. B-s bajnokságban. Ehhez gratulálok a csapatomnak, nagyon szépen küzdöttek a lányok, és annak különösen örülök, hogy a mérkőzés alatt a megbeszélt taktikai változtatásokat sikeresen végre tudták hajtani a pályán. Ez volt a győzelem kulcsa ma. Támadójátékunk jobban akadozott, mint a védekezésünk, ezen a téren előrébb kell lépnünk a továbbiakban.