PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

MEGVAN A HARMADIK PINGVINEK-GYŐZELEM

Megvan a harmadik Pingvinek-győzelem
Vasárnapi sikere után ismét győztesen hagyta el a parkettet amatőr csapatunk, amely ezúttal a PINKK SE gárdáját múlta felül 72-63 arányban.
PEAC-PÉCS Pingvinek
PINKK SE
PINKK SE

Az U20-as válogatottbeli kötelezettségei miatt hiányzó Ábrahám Márta távollétében is ragyogó győzelmet aratott a PEAC-PÉCS Pingvinek NB. I. B-s csapata a PINKK SE ellen. Az első negyedben néhány sikeres gyors indításnak köszönhetően tudta magához ragadni a kezdeményezést csapatunk, amely előnyét a második játékrészben tíz pontosra is növelni tudta. Nem adta fel azonban a székesfehérvári győzelemből érkező vendégcsapat, amely felzárkózott. A mieinknél az első félidőben mindenki valamit hozzátett, vagyis a csapatjáték dominált, ám a nagyszünet után szükség volt az egyéni klasszis megoldásokra is. Hullámzott a játék, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett minimális különbséggel, de szerencsére a negyedik negyedben mi maradtunk felül. Hatalmas része volt ebben a hatból öt hárompontosát értékesítő, 22 pontig jutó Vojinovic Milicának, illetve a 14-ből 11 büntetőjét értékesítő, 18/3 egységet elérő Varga Eszternek. Odaát is akadt klasszis teljesítmény, Jáhni Zsófié, aki 23 pontot és 18 lepattanót ért el. A PEAC-PÉCS Pingvinek győzelmét a negyedik negyedbeli koncentráltabb büntetőzésének, és az összességében hatékonyabb csapatjátékának köszönheti, hiszen a hazai kispadról 15 pont érkezett, éppen 15-tel több, mint az ellenfelünkétől.

PEAC-PÉCS Pingvinek – PINKK SE 72-63 (19-13, 11-12, 17-21, 25-17)
PEAC-PÉCS Pingvinek: Tenyér 4, Varga 18/3, Pucz 6, Vojinovic 22/15, Kovács K. 7. Csere: Szücs Luca 5/3, Scherer 4, Nagy 2, Hegedűs 4, Kaposi -. Edző: Ábrahám Márta, Gyenizse Áron
PINKK SE: Vári 11, Temes 4, Szabó L. 13/3, Szücs Lilla 12, Jáhni 23. Csere: Séra -, Szomor -, Borbás -. Edző: Debreczeni Eszter

Gyenizse Áron: Kiizzadtuk.