PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

NEM BÍRTUNK A DEAC-CAL

Nem bírtunk a DEAC-cal
A középfokú tanulmányukat befejező, a hétvégén ballagó játékosait nélkülöző Pingvinek ezúttal vesztesen hagyta el a hazai parkettet, a debreceni gárda 76-63-as győzelmet aratott Pécsett.
PEAC-PÉCS Pingvinek
DEAC DSI
DEAC DSI

Jobban kezdett a vendégcsapat, amely a mérkőzés legjobbjának, Göttlingernek a hárompontosával indított. A debreceniek őrizték előnyüket egészen a második negyed közepéig, amikor Szücs Rékáék (17/3 pont, 2 szerzett és 5 eladott labda, 1 gólpassz) utolérték a fekete mezeseket (15. perc 29-25). Sokáig nem tudtuk megtartani előnyünket, sőt a nagyszünetre már nyolc pontos vendégvezetést regisztrálhattunk. Sokat nem változott a játék képe a második félidőre, a több magas emberét is nélkülöző, így a lepattanó harcot 45-35-re elveszítő Pingvinek ezúttal vereséggel zártak. Csapatunk egyik legjobbja Tenyér Zsófia volt 13 pontig jutva, aki duplából 100%-kal célzott, emellé szerzett 5 labdát kiosztott 6 asszisztot és kiharcolt 8 személyi hibát.

Jövő hétvégén egy kelet-magyarországi túra vár a mieinkre, szombaton este Miskolcon a DVTK U23-as csapata ellen lépnek pályára a Pingvinek, vasárnap pedig a Nyíregyházi Kosársuli lesz az ellenfél idegenben.

PEAC-PÉCS Pingvinek – DEAC-DSI 63-76 (14-18, 19-23, 15-19, 15-16)
PEAC-PÉCS Pingvinek: Tenyér 13, Szücs R. 17/3, Szücs Lilla 11/3, Kaposi F. -, Demeter 8. Csere: Szücs Luca 2, Varga 4, Hegedűs 8, Wentzel H. -. Edző: Éles Péter
DEAC: Göttlinger 22/12, Muzsnay 3, Szabó R. 8/3, Mezei 6, Foltin 2. Csere: Száva 20/9, Szabó E. 3/3, Jávor 8, Radványi 4. Edző: Kovács Imre