PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

NB I/B: JOBB VOLT A BEAC A PALÁNK ALATT

NB I/B: jobb volt a BEAC a palánk alatt
Vasárnap délután az ELTE BEAC Újbuda otthonában lépett pályára a PEAC-PÉCS Pingvinek gárdája. Amatőr csapatunk 81-63 arányban alulmaradt a fővárosiakkal szemben.
Pucz Eszter és Tenyér Zsófi révén magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést az első pillanatokban, de 4-2-es vezetésünk után a házigazda BEAC egy 9-0-s sorozattal 11-4-re fordított. Ezt az előnyüket hamar tíz pont fölé tudták növelni Angyalék (17-7), sőt a negyed végén 27-11 állt a táblán. A fővárosi egyetemisták uralták a palánk alatti játékot, centereikkel nem nagyon tudott mit kezdeni csapatunk, amely két kulcsjátékosát is nélkülözte, Kovács Kitti és Varga Eszter a felnőtt csapattal készült Pécsett. A második játékrészre stabilizáltuk a játékunkat, a hazaiak is többet hibáztak, a nagyszünetben ismét csak tíz pont volt a különbség. A fordulás után ismét rákapcsolt a BEAC, amely rengeteg támadólepattanót leszedett, ennek köszönhetően jelentős előnyre tettek szert a záró játékrész előtt. Az utolsó negyedet ismét sikerült megnyernünk, de az ELTE BEAC győzelme nem forgott veszélyben.

ELTE BEAC Újbuda – PEAC-PÉCS Pingvinek 81-63 (27-11, 12-18, 29-19, 13-15)
ELTE BEAC: Vincze 14/6, Nagy 11, Tóth 5/3, Angyal 17/3, Kovács 20. Csere: Molnár 7/3, György 7, Csernik -, Darabos -, Simon -. Edző: Vajda Anna
PEAC-PÉCS: Tenyér 19, Pucz 5, Vojinovic 9/6, Hegedűs 4, Nagy 12. Csere: Szücs 9/3, Kaposi 3/3, Scherer 2, Wentzel H. -, Solymosi -. Edző: Ábrahám Márta, Gyenizse Áron

Gyenizse Áron: Az ellenfél palánk alatti fölényét nehezen tudtuk ellensúlyozni. Az eladott labdáink, és az engedélyezett támadólepattanóink eldöntötték a mérkőzés végkimenetelét.