PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

MAGABIZTOS SIKER AZ NB I B-BEN

Magabiztos siker az NB I B-ben
Novemberben hosszabbításban sikerült nyerni amatőr csapatunknak Kecskeméten, amely most hazai pályán sima, 74-51 arányú győzelmet aratott Pécsett.
PEAC-PÉCS Pingvinek
74 : 51
Kecskeméti KC

Jól kezdtük a mérkőzést, a negyed derekán 10-5 állt az eredményjelző táblán és mivel remek védőjátékkal rukkoltunk elő, 19-5-ig meg sem álltunk. Többen is ponterősen játszottak a Pingvinek csapatából Tenyér Zsófi, Kovács Kitti és Pucz Eszter szállították a kosarakat, míg a kecskemétieknél főként Burján próbálta meg tartani csapatát. A második játékrész közepén Szücs Luca hárompontosával tovább nőtt a különbség (33-16), a nagyszünetre pedig már negyven dobott pontnál jártunk a 21 kapott mellett. A fordulás után minden játékosunknak bőven jutott játékperc, amivel mindenki élt is, nem volt olyan, aki ne talált volna a gyűrűbe. Minden negyedet megnyerve, magabiztos győzelmet arattunk úgy, hogy a legponterősebb játékosunk Tenyér Zsófi volt, aki 14 pontja mellé leszedett 9 lepattanót és kiharcolt 7 faultot.

PEAC-PÉCS Pingvinek – Kecskeméti KC 74-51 (25-13, 15-8, 20-17, 14-13)
PEAC-PÉCS Pingvinek: Tenyér 14, Varga 9, Vojinovic 7, Hegedűs 3/3, Kovács K. 11. Csere: Nagy 7, Szücs L. 6/6, Pucz 9, Scherer 2, Kaposi 4, Wentzel H. 2. Edző: Ábrahám Márta, Gyenizse Áron
Kecskeméti KC: Burján L. 15/6, Kurtz 4, Burján B. 9, Tasi 5, Buzánczky 6. Csere: Mérész 1, Vincze 2, Magna 2, Csomor -, Schlégl 7/3, Kele -. Edző: Kónya Levente

Ábrahám Márta: Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, szépen, csapatként küzdöttek. A csapatvédekezés mellett a támadó játékban is javultunk és remélem, ezt a szintet tovább tudjuk emelni az elkövetkező mérkőzéseken.