PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

IDEGENBEN GYŐZTEK A PINGVINEK

Idegenben győztek a Pingvinek
Szoros első húsz perc után esélyt sem adtak a Bajai NKK-nak Sellei Dalmáék, akik 87-73 arányban múlták felül ellenfelüket, és ezzel megszerezték negyedik győzelmüket az amatőr bajnokságban.
Bajára szólította a sorsolás a PEAC-PÉCS Pingvinjeit, az amatőr bajnokság zöld csoportjának 8. fordulójában. Az utazó keretből ezúttal Szücs Réka és Demeter Nóra maradtak ki.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok az elején, nagyobb különbség nem alakult ki az első játékrészben, egy kosárnyival a hazaiak tartottak előrébb, de a nagyszünetben már a mieink minimális vezetését mutatta az eredményjelző (38-39). A második félidőben végleg a maga javára döntötte el a derbit a pécsi csapat, harmadik negyedben 42-39-es állásról 12-0-s sorozatot vágtak le Sellei Dalmáék és fordítottak 42-51-re. Innentől már nem adták ki a kezükből a mérkőzést lányaink, jó játékkal, extra jó büntetőzéssel (26-ból 23-at értékesítettünk) és az ellenfélnél nagyságrendekkel jobb lepattanózással (72-29) megnyertük a találkozót, ahol minden benevezett játékosunk lehetőséghez jutott és kosarat is szerzett. Sellei Dalma a mérkőzésen dupla duplát jegyzett, 21/9 pontja mellé begyűjtött 16 lepattanót is, de Szücs Lilla 10 pont, 14 lepattanót ért el, és Kovács Kitti is 10 pont, 13 lepattanóval zárt.

BAJAI NKK – PEAC-PÉCS Pingvinek 73-87 (23-21, 15-18, 11-22, 24-26)
BAJAI NKK: Ferencz 20, Kucsora 18, Szöllösy 14/9, Hilcz 13/6, Nagy 4. Csere: Novotnik 2, Fekete 2, Püski -, Elek -, Lantos -.
PEAC-PÉCS Pinginek: Tenyér 9/3, Sellei 21/9, Szücs Lilla 10, Kaposi 2, Kovács K. 10. Csere: Hegedűs 10, Szücs Luca 10, Varga 8, Pucz 2, Nagy 2.