PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

HAZAI GYŐZELEM FEHÉRVÁRON

Hazai győzelem Fehérváron
Vasárnap Székesfehérváron folytatta bajnoki szereplését amatőr együttesünk, amely 74-55 arányban alulmaradt a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia gárdája ellen.
Dávid Kornél KA
PEAC-PÉCS Pingvinek

7-0-val nyitottak a hazaiak, amikor a mieink Vojinovic Milica révén megszerezték a Pingvinek első pontjait. A negyedik percben egy hárompontossal átvettük a vezetést, de a folytatásban több hiba csúszott a játékunkba, így az első tíz perc után 16-12 állt az eredményjelzőn. A második játékrész felénél már a tíz pontot is meghaladta a hazai csapat előnye, akiknél jobbára Nagy Annamária érte el a kosarak zömét, míg nálunk Milica Vojinovic volt a legeredményesebb. A 17. percre négy pontra megközelítettük a fehérváriakat, de a harmadik negyed közepére ismét tíz pont fölé nőtt a differencia (44-33). A Pingvineknél minden játékos lehetőséghez jutott, sőt majdnem mindenki feliratkozott a pontszerzők közé. Gáll Tamás együttese fokozatosan növelte előnyét, így a vége sima, 19 pontos fehérvári siker lett.

Dávid Kornél KA – PEAC-PÉCS Pingvinek 74-55 (16-12, 21-17, 18-11, 19-15)

Dávid KKA: Nagy 23, Tamás 2, Szabó -, Ehmann 18, Rozsics 4. Csere: Horváth 10, Fekete 6, Németh 9, Füzy 2, Vas B. -, Vas V. -. Edző: Gáll Tamás
PEAC-PÉCS Pingvinek: Szücs L. 4, Varga 7, Hegedűs 8, Vojinovic 22/12, Nagy 4. Csere: Kaposi 3/3, Wentzel H. -, Scherer 2, Solymosi 3, Kovács O. 2. Edző: Ábrahám Márta, Gyenizse Áron