PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

HÁROM PONTOS PINGVINEK-GYŐZELEM SZIGETSZENTMIKLÓSON

Három pontos Pingvinek-győzelem Szigetszentmiklóson
Szerdán a BKG DSE vendégeként megszerezte második győzelmét az amatőr bajnokságban a PEAC-PÉCS PINGVINEK csapata, miután egy változatos, fordulatos meccsen a beteg Szücs Rékát nélkülözve 65-62-re nyertek.
BKG DSE Szigetszentmiklós
PEAC-Pécs Pingvinek

Az első negyedben szerzett biztos előnyből (12-18) tízpontos hátrányba kerültek Georgi Bujukliev lányai a kritikusan sikerülő második tíz perc során. 37-27 után megkezdték a felkapaszkodást, ami elsősorban Demeter Nóra ponterős játékával sikerült is, a felnőtt csapatnál is számításba vett center úgy dobott 39 játékperc alatt 20 pontot, 10 lepattanója mellett, hogy mind a nyolc büntetőjét kihagyta.

Valahogy így lehetünk a meccs megítélésével is, ahogy Nóra teljesítményével, vannak örömre okot adó értékek és árnyoldalak is. Hogy mást ne mondjunk: idegenben győztünk egy eddig öt meccsen négy győzelmet jegyző csapatnál, hátrányból fordítottunk, és nem hagytuk kiénekelni a szánkból a sajtot a végén. Varga Eszter (12 pont, 7 lepattanó) és Hegedűs Rebeka (6 perc alatt 5 pont, 2 szerzett labda) is szépen hozzátett a csapat játékához, jól kezdett Sellei Dalma (4-ből 4 dobás az első negyedben) és amikor kellett, Tenyér Zsófi is be-betalált 9 pont, 3 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda).

És bizony vannak furcsa mutatók is. Elrontottak a lányok 14 büntetőt, nem dicsekedhetnek a triplamutatóval (1/9), ráadásul eladtak 23 labdát, amellyel saját maguk számára tették nehezebbé a feladatot. A végén sikerült tehát visszaverni az A csoportban is megforduló játékosokkal (Ruttner, Gundel-Takács, Bodnár) is büszkélkedő szigetszentmiklósiak fordítási kísérleteit (40. perc: 62-63), és nyerni idegenben.

A Pingvinek legközelebb vasárnap 17,30 órától Pécsett játszanak, amikor az MTK amatőr együttesét fogadják, akiknek eddig ötből öt vereségük van a sorozatban.

BKG DSE Szigetszentmiklós – PEAC-PÉCS PINGVINEK 62-65 (12-18, 25-12, 11-16, 14-19)
PEAC-PÉCS PINGVINEK: Tenyér 9, Sellei 8, Szücs Lilla 6, Kovács K 2, Demeter 20. Csere: Hegedűs 5, Varga E 12, Szücs Luca 3/3. Edző: Georgi Bujukliev, Gyenizse Áron.