PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

KÉSŐN HAJRÁZTUNK

Későn hajráztunk
Értékes, küzdelmes meccset nyert meg a Vasas Akadémia, a Női Amatőr NB I. pécsi összecsapásán az NKA-PÉCS PEAC ellen.
Lendületesen, nagy iramot diktálva kezdett az NKA-PÉCS PEAC és ennek eredményeképpen meg is lepte esélyesebb ellenfelét, így az első negyedben hat pontos előnyre tett szert. A második negyed derekán 24-16-nál azonban homokszem került a gépezetbe, a Vasas zónavédekezése ellen rengeteg eladott labda csúszott a játékba, és az ezekből elért könnyű kosarak nyomán 29-10-re nyerte ezt a tíz percet Igor Skocovski együttese. A mieink a nagyszünetben már tíz rontott büntetőnél jártak, ám a fáradhatatlanul harcoló Varga Eszter és a jól támadó Ilina Selcova jóvoltából tíz ponton belülre zárkóztunk a harmadik játékrészben. Elég volt azonban néhány perces rövidzárlat és megint a látótávolságon kívülre került a Vasas (40-58). Varga Esztiék nem adták fel egy pillanatra sem, és amikor a negyedik negyedben Habling Lara is betalált két távoli kísérletével, akkor ismét nyílttá vált a mérkőzés. Mínusz hat pontnál négy triplánk is lejött a gyűrűről így végül győzött a Vasas.

NKA-PÉCS PEAC – VASAS AKADÉMIA 68-75 (19-13, 10-29, 19-16, 20-17)
NKA-PÉCS PEAC: Varga 17, Szücs 1, Habling 14/6, Vojinovic 5/3, Scherer 3. Csere: Selcova 18, Drávecz 3, Hegedűs 7/3, Kötő -, Radakovic -. Edző: Hartung Anita, GYenizse Áron
VASAS Akadémia: Mudra 3/3, Hizsnyik 2, Szerencsés 18/6, Madár E. 19/3, Budácsik 3. Csere: Kun 11, Dúl T. 6/3, Vígh 5, Madár K. 6, Lőrinczi-Csomós -, Nagy L. 2. Edző: Igor Skocovski

Hartung Anita: Kemény mérkőzésen maradtunk alul az erős Vasas ellen. A második negyedben bekövetkező rövidzárlat megpecsételte a sorsunkat. Varga Eszter hozzáállása és játéka példaértékű volt. Fiatal csapatunk rendkívül sokat tanulhat ezekből a mérkőzésekből. Gratulálok a Vasas csapatának!