PEAC-Pécs Menü
TIPPMIX

NEM ADTUNK ESÉLYT

Nem adtunk esélyt
Két mérkőzés – két győzelem, eredményes hete volt az amatőr csapatunknak! A PEAC-PÉCS Pingvinek a szerdai, idegenbeli sikere után vasárnap este Pécsett az MTK Budapest együttesét 25 ponttal, 89-64 arányban múlták felül.
PEAC-Pécs Pingvinek
MTK-Budapest

Megilletődött kezdés után (3. perc: 2-3) elkapták a fonalat a mieink, többen is betaláltak az ellenfél kosarába, a hatodik percre 13-7-re módosult az állás. Jól szállt be Kovács Kitti, félidőre 13 pontot ért el. Ők Demeter Nórával uralták a palánk alatti területet, így a 44-29-es eredménnyel vonulhattak félidei pihenőre a csapatok. Hibák persze akadtak bőven, a büntetődobás gyengén ment ezúttal is, a negyven perc alatt 31-ből mindössze 17 esett be, ez 55%-os „sikeresség”.

A nagyszünet után még nagyobb előnyt tudtak kovácsolni a mieink, elsősorban mert csapatként teljesítve, több játékosunk is gólveszélyes volt. Tenyér Zsófi és Sellei Dalma is ponterős játékkal rukkolt elő, így négyen is tíz pont feletti dobóteljesítményt hoztak a mai mérkőzésen. A vendégeknél Zólyomi Karina emelkedett ki, 24/3 ponttal. Az utolsó negyedben már érződött a fáradtság a két csapat játékán, csökkent a koncentráció, egy-egy szép megoldást a vendégek is bemutattak. A Pingvinek győzelme azonban nem forgott veszélyben egy percig sem, így mind a négy tíz percet megnyerve megszerezték Georgi Bujukliev tanítványai a harmadik győzelmüket is.

Legközelebb november 27-én, hétfőn Baján, a Bajai NKK ellen lép pályára amatőr csapatunk.

PEAC-PÉCS Pingvinek – MTK Budapest 89-64 (24-11, 20-18, 27-19, 18-16)
PEAC-PÉCS Pingvinek: Szücs R. 9/3, Tenyér 16/3, Sellei 14, Szücs L. 8, Demeter 19. Csere: Kovács K. 15, Varga 2, Nagy 4, Hegedűs 2, Kaposi -. Edző: Georgi Bujukliev, Gyenizse Áron
MTK Budapest: Szeitl 6, Szalay -, Gróf 8, Zólyomi 24/3, Lutche -. Csere: Budai 9/3, Szabó 2, Gulyás -, Serfőző 7, Horváth -, Mihalik 6, Láncos 2.